南京夜网,江苏夜网,南京夜生活网

Powered by Xqcbt!

Crows bow out in preliminary final

Results
Nanjing Night Net

Preliminary finals

Narrandera Sportsground

Football

Seniors

Narrandera (106)

6.2 9.6 16.8 16.10

Coolamon (92)

4.0 7.4 9.6 14.8

Goals: (Narrandera) Jay Kickett 5, Kurt Masters 3, Nicholas Hetherington 3, Timothy Mathieson 2, Phillip Aumann, Andrew Johnston, Brett Powell. (Coolamon) Rick Pritchett 5, James Ross McKenzie 3, Mitchell O’Brien 2, Alexander Rogers, Jacob Wiggers, Luke Maloney, Zachary Robinson

Best: (Narrandera) Kurt Masters, Jonathon Doyle, Timothy Mathieson, Jay Kickett, Zac Williams, Glenn Currie. (Coolamon) Murray Stephenson, Jamie Maddox, Nicholas Pleming, Benjamin Edyvean, Rick Pritchett, Zachary Bradley

Reserves

Wagga Tigers (89)

3.3 7.7 10.10 13.11

Narrandera (63)

4.3 5.3 5.6 9.9

Goals: (Wagga Tigers) Michael O’Dea 5, Tom Hensgen 3, Elliott Hull 2, Scott Pearce 2, James Hodges. (Narrandera) Luke Sullivan 3, Peter Bloomfield 2, Corey Prior, Sam Longmore, Benjamin Grant, Drew Hardy

Best: (Wagga Tigers) Elliott Hull, Jason Smith, Sam Ryan, Scott Pearce, Samuel Gaynor, Michael O’Dea. (Narrandera) Chris Smith, Benjamin Grant, Peter Bloomfield, James Sullivan, Shaun Quilter, Alexander Lee

Under 17s

Griffith (100)

3.1 6.3 9.5 15.10

Leeton-Whitton (81)

4.1 9.6 11.8 12.9

Goals: (Griffith) Nicholas Witherspoon 3, Drew Cassidy 3, Dillon Evans 2, Thomas Shannon 2, Alex Blissett 2, Henry Delves, Toby Polkinghorne, Lachlan Evans. (Leeton-Whitton) Lachlan O’Callaghan 4, Thomas Meline 3, Jim Lucas 2, Brenton Turner, Benjamin Schuette, Jacob Hopper.

Best: (Griffith) Alex Blissett, Henry Delves, Thomas Shannon, Patrick McMahon, Daniel Peruzzi, Thomas West. (Leeton-Whitton) Gregory Halden, Thomas Morton, Thomas Meline, Jacob Hopper, Nathan Symes, Samual Ryan

Netball

A grade: Narrandera 57 d Collingullie-AK 35

B grade: Wagga Tigers 49 d Leeton-Whitton 29

C grade: Collingullie-AK 42 d Narrandera 40

C2: Turvey Park 25 d Collingullie-AK 23

Juniors: Narrandera 27 d Wagga Tigers 22

****

Draw

RFNL grand finals

Narrandera Sportsground

Football

2.30pm: Seniors � Collingullie v Narrandera

Noon: Reserves � MCUE v Wagga Tigers

9.30am: Under 17s � Wagga Tigers v Griffith

Netball

2pm: A grade � Wagga Tigers v Narrandera

12.45pm: B grade � Turvey Park v Wagga Tigers

11.30pm: C grade � Turvey Park v Collingullie

10.15pm: C2 � Leeton-Whitton v Turvey Park

9am: Juniors � Leeton-Whitton v Narrandera

-Full reports from the B grade and under 17s games will appear in Friday’sIrrigator.

This story Administrator ready to work first appeared on Nanjing Night Net.